2. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi

 

2. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi olup kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara EĞİTMEN sertifikası verilecektir.

 

 

EĞİTİM SÜRECİ:

 

a) Eğitime başlamadan önce, sertifika sürecinde oluşabilecek yazım hatalarının önüne geçmek için kursiyerin diploma ve nüfus cüzdanın her iki yüzü taranmış hali uaslan@ilkyardimakademisi.com adresine gönderilecektir. Eğitim günü ise kimlik kartı basımı için bir adet vesikalık resim kursiyer tarafından eğitim kurumuna iletilecektir.

b) Eğitim yoklamasına, katılımcılar adını, soyadını ve TC kimlik numaralarını yazarak imza atacaklardır.

c) Eğitim yoklamalarına, eğitim koordinatörü de imza atacaktır.

d) Eğitmen, katılımcıların bilgi seviyesini ölçmek için 10 sorudan oluşan ön testi yapacaktır. Eğitim sonunda sertifika sınavının geçme notu 100 üzerinden 70 (yetmiş) tir.

e) Eğitim bittikten sonra katılımcılara, eğitmen tarafından eğitim değerlendirme formu ve son sertifika testi dağıtılarak doldurmaları sağlanacaktır.

f) Olumsuz hava koşulları, vardiya değişikliği, kursiyerlerin bilgi ve tecrübe koşulları gibi nedenlerden dolayı, eğitimin saat ve içeriğini değiştirme tasarrufu eğitmenlere aittir.

 

 

 

EĞİTİM SÜRESİ :

 

İlk 4 gün uzaktan eğitim, 5. gün yüzyüze pratik eğitim olmak üzere 5 gün toplam 45 saattir.

 

 

EĞİTİM MALİYETLERİ:

 

a) 2. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi ücreti Kişi Başı 1.000 TL+ % 18KDV olarak belirlenmiştir. 

b) Kursiyerler kurs boyunca yapılacak ikramlar ve öğle yemeği konusunda ücret ödemeyeceklerdir.

c)  Kursiyerler bu kişi başı ücretini Ticari Hesap: TEB Florya Şubesi ERAL Sağlık ve Eğitim Himzetleri LTD ŞTİ adına  IBAN : TR470003200000000015468344   “Katılacak kişi Adı-Soyadı TC. Numarası ve ‘2. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi” açıklamasıyla yatıracaklardır.

Ödemelerde Kredi kartı geçerli olup, Tüm bankaların Bonus Kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır.

 

 

 

EĞİTİMİN HEDEF KİTLESİ:

 

a) En az lise mezunu olup, özel veya kamu kuruluşlarında eğitim bölümlerinde çalışmak,

b) Üniversitelerin ön lisans ( İş sağlığı ve iş güvenliği, sivil savunma, insan kaynakları ve itfaiyecilik bölümü) programında okuyan ya da mezun olanlar.

c) Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinde görev yapan A,B ve C sertifikasına sahip iş güvenliği uzmanları

d) Özel Eğitim Merkezlerinde Eğitici olarak çalışanlar,

e) İSG Uzman Adayları

f) Bağımsız veya kuruma bağlı eğitim veren eğiticiler,

g) Eğitimci olmak isteyen veya yeni meslek edinmek isteyen En az Üniversite Önlisans Mezunları

h) Özel Firmalarda veya Kamu Kuruluşlarında görev yapan İSG uzmanları

ı) Fabrika yada özel kuruluşların İtfaiye ve Yangın kısımlarında görev yapmakta olanlar.

i) Yangın Söndürme Sistemleri Fabrikalarında çalışan eğitmenler.

 

 

EĞİTİMİN KİŞİYE KAZANDIRACAKLARI:

 

– Yanma ve yangını bilir. – Yangına sebep olan faktörleri bilir. – Yangının tanımını ve yangın türlerini bilir. – Isı ve dumanın yayılma hızını bilir. – Yangın yerindeki tehlikeleri bilir. – Söndürme maddelerini bilir. – Yangın söndürme cihazlarını bilir ve kullanır. – Kişisel koruyucu ekipmanları kullanır. – Temiz hava solunum cihazını kullanır. – Yangın dolaplarını ve itfaiye hortumlarını kullanır. – Katı, sıvı, gaz yangınlarını söndürebilir. – Başlangıç aşamasındaki yangınları söndürebilir. – Yangın türüne göre uygun olan söndürme maddelerini bilir. – Yangın söndürmede gerekli olan araç ve malzemeleri bilir. – Genel yangın eğitimi için program hazırlar. – Genel yangın eğitimi için gerekli malzemeleri hazırlar. – Eğitim ortamında güvenlik önlemlerini alır. – Eğitim sonrası değerlendirme yapar ve kayıtları tutar. – Genel yangın eğitimi verebilir ve Tahliye tatbikatları yapar. – Fabrika veya iş yerlerinde tüm personele genel yangın eğitimi verebilir. – Binaların yangınlardan korunması hakkındaki yönetmelik gereği yılda 1 kez zorunlu olan genel yangın eğitimi verebilir. – Binaların yangınlardan korunması hakkındaki yönetmelik gereği yapılması gereken acil eylem planlarını oluşturur. – 6331 sayılı kanunda geçen yangınla mücadele eğitimini verebilir. – Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik gereği oluşturulan acil eylem planlarındaki yangın postası veya ekibine eğitim verebilir. – Yangın risk analizi yapabilir.

 

– 6331 sayılı kanunda geçen bina tahliye tatbikatı yapar ve acil durum ekiplerine eğitim verebilir.

– Eğitim sonrası katılım belgesi verebilir.