1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

 

Eğitim Amacı :


: 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu 25786 sayılı yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği 28695 sayılı kişisel koruyucu donanımların (KKD) iş yerlerinde kullanılması hakkındaki yönetmelik. Yukarıda geçen kanun ve yönetmeliklere göre yasal anlamda eğitimleri verebilecek eğitmenler yetiştirmek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Süresi :

 

İlk 4 gün uzaktan eğitim, 5. gün yüzyüze pratik eğitim olmak üzere 5 gün toplam 45 saattir.

 

 

Eğitim maliyetleri :

 

a) 1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi ücreti Kişi Başı 1.000 TL+ % 18KDV olarak belirlenmiştir. 

b) Kursiyerler kurs boyunca yapılacak ikramlar ve öğle yemeği konusunda ücret ödemeyeceklerdir.

c)  Kursiyerler bu kişi başı ücretini Ticari Hesap: TEB Florya Şubesi ERAL Sağlık ve Eğitim Himzetleri LTD ŞTİ adına  IBAN : TR470003200000000015468344   “Katılacak kişi Adı-Soyadı TC. Numarası ve ‘1. Seviye Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi” açıklamasıyla yatıracaklardır.

Ödemelerde Kredi kartı geçerli olup, Tüm bankaların Bonus Kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır.

 

 

 

Kimler Katılabilir :

 

 

Özel sektörde veya kamu kurumlarında en az 2 yıl tecrübesi olan ve aşağıdaki şartlardan herhangi birini taşıyan kişiler başvurabilir. A) En az lise mezunu olup, özel veya kamu kuruluşlarında itfaiye departmanında çalışmak. B) Üniversitelerin ön lisans ( İş sağlığı ve iş güvenliği, sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü) programında okuyan ya da mezun olanlar. C) OSGB ( Ortak sağlık güvenlik birimi) lerinde görev yapan en az C sertifikasına sahip iş güvenliği uzmanları

 

 

Eğitim İçeriği :

 

 

Yüksekte çalışmanın tanımını ve çeşitlerini bilir. Yüksekte çalışma ortamlarının nereler olduğunu bilir. Yükseklik bilincini ve güvenlik önlemlerini bilir. Yüksekte çalışmalarda kullanılan kişisel koruyucu donanımları ( Baret, gözlük, eldiven, emniyet ayakkabısı, bot, çizme vs) bilir. Yüksekte çalışma ekipmanlarını ( Merdiven, iskele, vinç, platform vs ) bilir. Yüksekte çalışmada kullanılan ekipmanları ( Emniyet kemeri, güvenlik ağları, şok emiciler, armut ve D karabina, vs)bilir. Yüksekte çalışma ekipmanlarının kullanma prensiplerini bilir. Yükseğe güvenle ulaşma yöntemlerini bilir. Yüksekte çalışma ile ilgili kanun, yönetmelik ve tüzükleri bilir. İskelelerin kurulması ve iskeleler ile çalışma, konularını bilir. Korkuluklar, çatılar ve çatılarda çalışma konularını bilir. Dış cephe asansörlerini bilir. Mobil yükselebilen platformları bilir. Kaldırma ekipmanlarını bilir. Merdivenlerde çalışma tekniklerini bilir. Emniyet şeritleri ile işaretleme yöntemlerini bilir. Ankraj noktalarını ve ankrajların, nerelerde kullanılması gerektiğini bilir. Tehlikeli ve güvensiz durumları bilir. Güvenli ortam oluşturmayı bilir. Düşmeden korunmada kullanılan ekipmanların standartlarını bilir. Düşme faktörü ve yüksekte çalışmanın risklerinden korunma yöntemlerini bilir. Yüksekte çalışma eğitimi için program ve gerekli malzemeleri hazırlar. Yüksekte çalışma eğitimi için güvenlik önlemlerini alır. Yüksekte çalışma eğitimi sonrası değerlendirme yapar ve kayıtları tutar. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında, yüksekte çalışma eğitimi verebilir, 25786 sayılı yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği gereği yüksekte çalışma eğitimi verebilir. 25786 sayılı yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği gereği çalışılacak işin güvenliği hakkında bilgilendirme yapabilir, 28695 sayılı yönetmelik gereği, Kişisel Koruyucu Donanımların kullanılması konusunda uygulamalı eğitim verebilir. Yüksekte çalışma eğitimi sonunda KATILIM BELGESİ verir.

 

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

press to zoom
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

press to zoom
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

press to zoom
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi
Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi

press to zoom
1/4