top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aşağıda hizmetlerimiz ile ilgili kurumumuza sıklıkla sorulan sorular ve cevaplarını bulabilirsiniz. Sormak istediğiniz diğer sorular için iletişim bölümündeki formu doldurmanızı rica ederiz.

01

Sağlık Bakanlığı sertifikalı ilk yardım eğitimi süreci nasıl işliyor?

Eğitim tercihinize göre 16 saat Temel İlk Yardım Eğitimi veya 40 saat Standart İlk Yardım Eğitimi şeklinde veriliyor. Eğitim sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yazılı ve sözlü sınava tabii tutulan katılımcılardan 100 üzerinden 85 başarı sağlayan katılımcılar 3 yıl geçerli İlk Yardımcı sertifikası ve kimliğine sahip olmaya hak kazanıyorlar. 

02

Sağlık Bakanlığı Sertifikalı eğitimlerinde ilk girdiğim sınavda başarılı olmazsam süreç nasıl işliyor?

İlk sınavda başarılı olamayan katılımcılar 2. sınava alınıyorlar ve başarılı olan katılımcılar  3 yıl geçerli ilk yardımcı kimlik ve sertifikasına sahip olmaya hak kazanıyorlar. 2. sınavdan da başarısız olan katılımcılara Katılım Belgesi düzenleniyor.

 

03

04

Sınavlar nerede yapılıyor?

 

Sınavlar İstanbul'da genellikle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi ve Haydarpaşa Numune Hastanesinde, Antalya'da ise Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde yapılmaktadır.

Amerika Kalp Vakfı sertifikalı eğitimlerinde süreç nasıl işliyor?

Eğitimler AHA eğitmeni sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verildikten sonra sınavları eğitim olduğu gün ve yerde eğitimi veren eğitmenler tarafından yazılı ve sözlü olarak yapılıyor. 100 üzerinden 84 alan katılımcılar 2 yıl geçerli sertifika almaya hak kazanıyorlar.

bottom of page